Kā sieviete var iemācīties vadīt automašīnu?

Neskatoties uz to, ka meitenes bērnībā nespēlējas ar mašīnām, izaugušas tās ļoti veiksmīgi tiek ar automašīnas vadīšanu. Plaši izplatītais viedoklis, ka sievietei nav lemts iemācīties braukt ar automašīnu tikpat labi kā vīrietim, patiesībā ir tikai mīts. Tieši to pašu jums apgalvos arī statistika, jo ceļa satiksmes negadījumus, sievietes izraisa daudz mazāk reižu, nekā vīrieši.

Neviens nenoliedz to faktu, ka uz ceļa gadās ļoti smieklīgas situācijas un tās ir izraisījušas sievietes, bet piekrītiet, arī vīrieši rada tieši tādas pašas situācijas un varbūt pat biežāk nekā sievietes.

Netaisnīgi vieglprātīga attieksme pret sieviete pie stūres nav visu valstu privilēģija, piemēram, Vācijā un Amerikas Savienotajās Valstīs pret sievieti vadītāju izturas pieklājīgi, ar cieņu un tā ir pilnīgi dabiska un normāla parādība, ar kuru nevienu nepārsteigsi. Kaut gan arī mūsu valstī tas nav nemaz tik slikti, kā pirmajā acumirklī liekas, jo ja tā labi padomā, tad kļūst skaidrs, ka citās valstīs sievietēm vispār ir aizliegts vadīt automašīnu.

Apgalvojums, ka sieviete nevar labi vadīt nevienu transporta līdzekli, izņemot ratiņus lielveikalā, daudzus mulsina. Nepārliecinātība, šaubas kopā ar kompleksiem, kuras ir iesakņojušās sabiedrība par to, ka sievietei pie stūres nav ko darīt, kļūst par izšķirošo faktoru, kurš attur dāmas spert šo soli. Un nobijušās dāmas dodas nevis uz autoskolu, bet uz visiem laikiem atsakās no domas iekarot ceļus un nodurtu galvu dodas uz virtuvi.

Pirms tam, kā sēsties pie stūres, godīgi atbildiet sev uz šiem diviem jautājumiem:

  • Vai jūsu veselības stāvoklis ļauj jums sēsties pie stūres?
  • Vai jums būs ērti pārvietoties ar automašīnu?

Gadījumā, ja jūsu atbildes ir apstiprinošas, nedomājiet, dodieties uz autoskolu piepildīt savu sapni!

Kāpēc daudzi uzskata, ka vīrieši vada mašīnas labāk nekā sievietes un ar ko atšķiras sievietes automašīnas vadīšana no vīrieša automašīnas vadīšanas? Sievietēm daudz labāk nekā vīriešiem ir attīstīta perifērā redze. Tas dod iespēju daudz ātrāk ieraudzīt tuvojošās briesmas, bet tajā pašā laikā samazina uzmanību automašīnas vadīšanas laikā.

Visiem ir labi zināms, ka sievietes ir daudz emocionālākas būtnes nekā vīrieši, viņas ļoti sāpīgi uztver neveiksmes, uztraucas katra sīkuma dēļ, visu uztver personīgi. Nav vērts tā reaģēt, jo nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Vienīgais šķērslis, kurš traucē sievietei iemācīties vadīt automašīnu ir personīgās bailes, kā arī stereotipi, kur ir dziļi iesakņojušies sabiedrībā.

Sievietes baidās, ka viņām neizdosies vadīt automašīnu tikpat labi kā vīriešiem un ka viņas uz ceļa izskatīsies neveiklas. Patiesībā, lai iemācītos labi braukt, ir jāmācās gan vīriešiem, gan sievietēm. Visas kļūdas, kuras pieļauj iesācēji, vienādās pakāpēs ir sastopamas gan sieviešu, gan vīriešu vidū. Nedrīkst ļaut savām bailēm ņemt virsroku un iedzīt sevi kaktā, vajag lēnām, bet neatlaidīgi tuvoties savam sapnim.

Tāpēc mūsu padoms būs pavisam vienkāršs, izvēlieties autoskolu, kura atrodas tuvu jūsu dzīves vietai vai darba vietai un pierakstieties uz apmācībām, iemācieties braukt un nepaies ilgs laiks, kad jūs jau būsiet sapratusi, ka pārvietoties ar automašīnu ir daudz ātrāk un izdevīgāk.