Kā iemācīties braukt ar automašīnu pa pilsētu

Daudz automašīnu vadītāju, kuri tikko ir nokārtojuši tiesības, baidās braukt patstāvīgi, jo autoskolā viņiem vienmēr blakus bija instruktors, kurš pateica priekšā, ja nezināji ko darīt. Bet tad, kad ir jābrauc vienam pašam, pamēģini visu pamanīt un visam izsekot: te luksofors, te kājāmgājēji u. t. t. Nav nekāds brīnums, ka ne jau visi pēc tiesību iegūšanas ir spējīgi braukt patstāvīgi.

Mēs jums sniegsim dažus padomus, kā atrisināt šo situāciju.

Nekad nesēdiniet sev blakus sievu vai vīru, draugu, paziņu, radus vai vēl kādu, kurš pats māk labi braukt, bet nemāk mācīt citus.

Mācieties braukt aiz pilsētas robežām, bet ja dzīvojat mazā pilsētiņā, tad tajā. Uz lielām pilsētām labāk doties tad, kad visu mācēsiet darīt automātiski.

Pirmais, kas ir jāsaprot braucot ar automašīnu. Nevajag domāt, ka jūs esat pats par sevi un pārējie braucēji paši par sevi. Tādi autovadītāji nevar saprast, ka ir ceļu satiksmes dalībnieki. Braucot ir jārēķinās arī ar citiem braucējiem. Tas ir ļoti raksturīgi iesācējiem, jo viņi mācās sajust automašīnu un nepievērš uzmanību citiem braucējiem. Braucot pa pilsētu, kur ir liela automašīnu plūsma, ir jādomā par visiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Braucot ir jābūt ļoti uzmanīgam, jūs nedrīkstat palaist garām nevienu sīkumu, jums vienlaicīgi jāapstrādā daudz informācijas: prognozēt citu autovadītāju rīcību, redzēt zīmes, skatīties uz luksoforu. Tāda rīcība iemācīs jūs modelēt dažādas situācijas, kurās jums būs jāveic strauji manevri. Uzmanīgi brauciet garām tām mašīnām, kuras haotiski pārvietojas no vienas joslas otrā, kuras brauc lielā ātrumā vai arī izdara straujus manevrus. Tāds autovadītājs jebkurā mirklī var strauji nobremzēt un pat ja tas notika pirms daudzām automašīnām, jums vienalga nāksies strauji bremzēt. Pie tādiem transportlīdzekļiem pieder maršruta taksometri, kuriem ir ieradums ātri braukt un strauji bremzēt.

Ļoti svarīgi ir, lai jūs braucot nejustu bailes. Bailes traucē pieņemt lēmumus un paralizē kustības. Braucot pie stūres, nav laika baidīties, jo vajag sekot visu laiku līdzi tam, kas notiek apkārt. Ja jums ir bail braukt pa pilsētu tad, kad ir daudz mašīnu, tad brauciet pa to nakts laikā. Atcerieties, visiem šoferiem ir ļoti svarīgs pašaizsardzības instinkts, kurš attur mūs no riskantiem manevriem, neapdomātiem lēmumiem un novērš avārijas situācijas.
Kā iemācīties ar automašīnu braukt pa pilsētu?

Ja esat sieviete, tad pielīmējiet pie aizmugurēja stikla uzrakstu “Pie stūres blondīne”, tas izraisīs smaidu un citu, pieredzējušu šoferu iecietību pret jums.

Tajā brīdī, kad izbrauksiet uz ceļa, izvēlieties, kādu automašīnu, kravas automašīnu vai autobusu, kurš brauc ar jums pieņemamu ātrumu, jums vajadzīgajā virzienā un sekojiet tam. Braucot analizējiet vadītāja rīcību, viņš jums izpildīs “pavadoņa” lomu, bet jūs šajā laikā attīstiet savas prasmes.

Tad, kad jūsu “pavadonis” mainīs virzienu, sameklējiet sev nākošo, tad atkal nākošo…dariet tā, kamēr nokļūsiet galamērķī. Ja esat apjucis, noslāpis, droši ieslēdziet avārijas signālu un dariet visu, kas ir nepieciešams. Protams, būtu labi, ja jūs to darītu ceļa malā, bet ja tas gadījās ceļa vidū, arī nav nekas briesmīgs. Nomierinieties, ievelciet elpu, iedarbiniet mašīnu un turpiniet ceļu.

Ignorējiet citu autovadītāju dzēlīgās piezīmes, necentieties atbrīvot viņiem vietu, jo neviens nav teicis, ka jūsu pienākums ir to darīt. Pēc pāris tādiem braucieniem, jūs brauksiet daudz labāk un tad jums būs iespēja daudz labāk ievērot visas vajadzīgās prasības, nebūs vajadzīgs arī “pavadonis”.

Pat ja iemaņas neatnāk tik ātri kā gribētos – neuztraucieties, katram cilvēkam ir vajadzīgs atšķirīgs laiks lai iemācītos. Taisnība nav tiem cilvēkiem, kuri nolaiž rokas un saka, ka viņiem nav lemts vadīt automašīnu. Šeit svarīga ir prakse.

Atcerieties, ka pat tad, kad jums liekas, ka jūs jau braucat labi, var notikt negaidīta situācija, mašīna var noslāpt, jūs varat ieslēgt nepareizo pārnesumu. Tāpēc negaidiet progresu katrā braukšanas reizē, vienkārši koncentrējieties un brauciet, pēc kāda jūs pamanīsiet, ka izbaudāt braucienu.

Pēdējais padoms. Varat mācīties braukt svētdienu rītos, bet nedariet to visu laiku. Ar katru reizi braucienu padariet sarežģītāku, citādāk jūs nekad neiemācīsieties braukt.