Kā efektīvāk sastādīt iknedēļas pirkumu sarakstu?

It kā tik maza lietiņa, bet tomēr tik iedarbīga – iepirkumu saraksts var būt noderīgs ļoti daudz un dažādu iemeslu dēļ, bet jo īpaši, ja katru nedēļu dodaties uz pārtikas preču veikalu, lai piepildītu ģimenes ledusskapi, bet darot to pēdējā brīdī, bieži vien svarīgākie pirkumi tiek aizmirsti. Turēt nedēļas pirkumu sarakstu pa rokai ir lielisks veids, kā organizēt iepirkšanos un nodrošināt, ka jūs piepildāt savu ledusskapi un pieliekamo ar lietām , kas jums būs nepieciešams visas nedēļas garumā.

Tāpēc jums nenāktu par ļaunu apsvērt iespēju uzturēt galveno nedēļas iepirkumu sarakstu jums pārredzamā vietā:

  • tas palīdzēs izsekot, kad kāda lieta jums ir izbeigusies – to tūdaļ ierakstot sarakstā. Piemēram, pēc tualetes apmeklējuma uzreiz pierakstiet – pēdējais papīra rullītis, nopirkt jaunu iepakojumu;
  • tas atturēs jūs no paraduma iegādāties dažus no produktiem dubultā;
  • tas palīdzēs visiem mājsaimniecības locekļiem piedalīties iepirkumu veikšanā.

Nedēļas iepirkumu saraksta organizēšana ir uzdevums, kas būtu jāuztur kā gaužām vienkāršs pasākums. Vislabāk ir jau izveidot sarakstu ar sagatavēm – konkrētām kategorijām. Varat arī organizēt savu iepirkšanās sarakstu pēc iemīļotajiem veikaliem – vietējais tirgus, pārtikas veikals, aptieka un tamlīdzīgi. Atrodiet veidu, kas darbojas jūsu ģimenei vislabāk.

Īpašos gadījumos, piemēram, Ziemassvētkos vai dzimšanas dienas ballītēm, jums var būt noderīgi sākt ar ēdienu sarakstu. Pierakstiet visas receptes, ko plānojat pagatavot, un pēc tam norādiet visas sastāvdaļas, kuras jūsu mājās iztrūkst. Pēc tam sarakstiet šīs sastāvdaļas jūsu iepirkumu sarakstā, organizējot tās pēc pārtikas preču veikala nodaļām, piemēram, sākot ar sauso produkciju, gaļu, konservētām precēm, maiznīcu utt.

Pārtikas preces ir ērti iedalīt kategorijās, pamatojoties uz to divu lielāko pārtikas preču veikaliem, kurus jūs visbiežāk apmeklējat. Un noteikti ņemiet vērā, kā ir izkārtotas produktu nodaļas:

1. Gaļa
2. Zivis
3. Graudu un miltu izstrādājumi
4. Piena produkti
5. Uzkodas
6. Garšvielas
7. Dārzeņi un augļi
8. Saldētā produkcija un tamlīdzīgi.

Vannas istabas un tualetes piederumi ir tādi priekšmeti, kuri vienmēr būs nepieciešami, tāpēc tos labi turēt arī rezervē, jo nekad negribas nokļūt ārkārtas situācijās, kad izbeidzies tualetes papīrs vai zobu pasta. Šī saraksta galvenās kategorijas būtu:

1. Šampūns
2. Kondicionieris
3. Matu želeja / eļļa / putas / laka
4. Zobu pasta
5. Mutes higiēnas līdzekļi – skalošanas šķidrums, zobu diegs
6. Roku ziepes
7. Dušas želeja
8. Sejas kopšanas līdzekļi
9. Ķermeņa kopšanas līdzekļi
10. Skūšanās piederumi
11. Intīmās higiēnas preces
12. Tualetes papīrs
13. Tīrīšanas piederumi
14. Veļas mazgāšanas līdzekļi u.c.

Atsevišķi ir vērts izdalīt arī dažādus kancelejas piederumus un lietas, kas saistītas ar jūsu aktīvajiem hobijiem, it īpaši, ja tās bieži mēdz izbeigties.

Neatkarīgi no tā, vai jums patīk iepirkties, jūs šo procesu ienīstat vai vienkārši knapi paciešat, iepirkšanās saimniecības vajadzībām ir daļa no gandrīz ikviena cilvēka ikdienas rutīnas. Jā, iepirkšanās var būt pat ļoti laikietilpīga un dažreiz pat visai nomācoša – daudzi cilvēki atgriežas mājās no veikala un saprot, ka ir aizmirsuši svarīgākās lietas, kuru dēļ sākotnēji vispār devās uz veikalu. Tāpēc iepirkšanās saraksta sastādīšana noteikti var padarīt ikviena indivīda iepirkšanos vieglāk pārvaldāmu un pat lētāku. Jo iepirkšanās pēc konkrēti sastādīta saraksta palīdzēs rūpēties par to, lai jums ir tieši tas, kas nepieciešams, un samazinās vēlmi pēc impulsu pirkumu veikšanas.