6 lietas, kas jāapdomā pirms iegādāties kafijas automātu

Kafijas automāts ir kā saules stars jebkura mājokļa virtuvē – tas palīdz iesākt dienu ar karstu, svaigu un bezgala gardu kafiju, kas liek atmosties un izjust pirmo rīta spēku, izbaudīt turpmāko dienu neaizmiegot, un vakara filmu pēc darba sagaidīt ar mazāku nogurumu. Kafijas automāts ir diezgan nopietns solis, kas mainīs tavu turpmāko dzīves ritmu un, pilnīgi iespējams, ļaus tev ieekonomēt uz kafejnīcu, veikalu, kiosku, ēdnīcu un degvielas uzpildes staciju kafiju rēķiniem. Pirms iegādāties kafijas automātu, iepazīsties ar pāris lietām par kurām ir vērts padomāt:

1. Ilgtermiņa izmaksas

Kafijas automāta iegāde nav vienas reizes tēriņi. Kafijas automāti ir dažādi – manuālie, automātiskie, pusautomātiskie, robot aspirapolvere, kā arī kafijas pagatavošanas veidi katram kafijas automātam ir atšķirīgi. Vien izmanto kapsulas, citi samaļ pupiņas sev nepieciešamajā daudzumā, taču citi liek cilvēkam piebērt kafiju pašam, un pēc katras kafijas pagatavošanas reizes nomainīt kafijas automāta papīra filtrus un citas lietas. Funkcijām bagātāki, īpaši pusautomātiskie un automātiskie kafijas automāti pavisam noteikti neiztiks bez regulāras atkaļķošanas, kas jau atkal ir papildus izmaksas atkaļķošanas šķīduma iegādei, kā arī ūdens filtru nomaiņai.

2. Ūdens temperatūra

Piemērotākā ūdens temperatūra kafijas tasītes pagatavošanai ir robežās no 91 līdz 95 grādiem. Tieši tādēļ, ja tev ir vēlme iegūt patiesi labu kafiju, nāksies pārliecināties par to, ka tavs izvēlētais kafijas automāts ir spējīgs operēt tieši šādās temperatūrās. Lielākā daļa ražotāju kafijas automātu darbības ūdens temperatūru norāda uz iepakojuma vai preces aprakstā, taču ja šāda informācija trūkst, tas ir spilgts rādītājs tam, ka no tāda kafijas automāta ir jāturas pa gabalu!

3. Tavs kafijas patēriņš

Aizdomājies par to, cik daudz kafijas dienā tu parasti izlieto. Vai tās ir 1-2 kafijas tasītes dienā, vai vairāk? Ģimenes gadījumā ir jāpadomā par visiem, kas dzer kafiju. Ja kafijas ir vajadzīgs daudz un bieži, tad gudrākā izvēle būs pusautomātiskie kafijas aparāti.

4. Papildus funkcijas

Kafijas automāti ir pieejami ar visdažādākajām funkcijām, kas nāk klāt standarta funkcijām, kā kafijas vārīšana. Vai tu esi viens no tiem, kas nespēj izlīst no gultas un tikt tālāk par virtuvi bez tūlītējas kafijas tasītes? Kafijas automāts ar ieprogrammējamu ieslēgšanās laiku un automātisku kafijas pagatavošanu būs tieši laikā. Bieži kavē? Izvēlies kafijas automātu ar automātiskās izslēgšanās funkciju, lai izvairītos no gadījumiem, kad steigā aizmirsti izslēgt kafijas automātu un tas darbojas visas dienas garumā.

5. Tīrīšana un apkope

Katram kafijas automātam ir savas īpašās vajadzības, taču jebkurš kafijas automāts neizdzīvos ilgi bez tīrīšanas un apkopes (filtru nomaiņas, atkaļķošanas utt.). Tīrīšana un apkope ir tik pat svarīga lieta, par ko ir vērts aizdomāties. Ja tev nesagādā grūtības iztīrīt kafijas automātu reizi nedēļā, tad tev derēs teju jebkurš kafijas automāta variants, izņemot tādi, kuri ir lētākā gala un tīrāmi katru mīļu dienu, par cik izmanto papīra filtrus un lielu kafijas trauku, kurā tiek notecināta gatavā kafija.

6. Salīdzini variantus

Pirms dodies pēc pirmā kafijas automāta, kas šķiet ideāli piemērots tieši tev, nesteidzies! Tā vietā turpini savus meklējumus. Labākais veids, kā veikt gudrāko un labāko izvēli ir atrast vismaz 5 kafijas automātus, kuri tevi uzrunā un ir vislabākie. Vislabāk ir salīdzināt kafijas automātus, kas ir dažādi cenās un funkcijās. Kad tas ir izdarīts, salīdzini tos un izvēlies pašu labāko no visiem 5 variantiem.